NÄDALA MÄNG: Schenker Liiga veerandfinaalseeria Selver Tallinn vs TTÜ  - Selver Tallinna Võrkpalliklubi
   
     
 
 
 
 

NÄDALA MÄNG: Schenker Liiga veerandfinaalseeria Selver Tallinn vs TTÜ

Sel nädalal jõuab otsustavasse faasi Schenker Liiga, kui kaheksa parima meeskonna vahel peetakse veerandfinaalkohtumised. Nädala mänguks valisime kohtumised Schenker Liiga tiitlikaitsja TTÜ ja valitseva Eesti meistri Selver Tallinna vahel. Esimene veerandfinaal toimub vahegrupi kuuenda kohaga lõpetanud TTÜ kodusaalis neljapäeval kell 18:30, korduskohtumine laupäeval kell 16 Lilleküla Gümnaasiumis ning vajadusel kolmas mäng pühapäeval samal ajal samas kohas. Neljapäevase mängu otseüllekannet näed SIIN ja nädalavahetuse mängude ülekannet SIIN.

Selveri peatreener Avo Keel ütles naljaga pooleks, et seeria on otsustav mitte vaid Selveri, vaid ka konkurentide jaoks. "Ajalugu näitab, et kui TTÜ nelja parima hulka pääseb, siis ta võidu ka ära võtab," vihjas Keel mullusele Schenker Liiga finaalturniirile ja karikavõistluste otsustavatele mängudele. "Seega võitleb Selver TTÜ vastu nii enda kui kõigi teiste heaolu silmas pidades."

 


TTÜ meeskonna suurimaks tagasilöögiks on pärast karikavõistlusi põhisidemängija Kusti Nõlvaku eemalejäämine. "Operatsioonist taastumine on võtnud rohkem aega kui arvati. Esialgu lootsin, et olen otsustavate mängude ajaks kindlalt tagasi, aga seljal olid teised plaanid," kirjelas olukorda Nõlvak. Keele sõnul teab ka TTÜ olukorda hästi, sest 2012. aasta Eesti meistrivõistluste finaalseerias tuli just Selveri meeskonnal läbi ajada haigestunud põhisidemängija Martti Keeleta. "Ellermaa on samas hästi mänginud ning tema käekiri on meile võõras," ütles Keel.

 


Samas on TTÜ vahepeal ühe olulise mängijaga täienenud, sest meeskonna nurgaründajaks tuli väliseestlane Sander Rätsep. TTÜ peatreener Janis Sirelpuu otsustas meeskonna nimekirja lisada ka farmklubi TTÜ/Kiili eest esiliigas mänginud sidemängija Kuldar Männilaane, farmklubile loovutas ta hooaja alguses põhikuuikusse kuulunud nurgaründaja Mikk Markus Sihveri.


Selveri meeskond on võrreldes hooaja algusega kaotanud Moldova nurgaründaja Dmitri Tuscovi, kelle leping lõpetati mängimist seganud põlvevigastuse tõttu. Hooaja alguses oli aga vigastusega audis kogenud Kristjan Õuekallas, kes vahegrupi mängudes on olnud juba põhikoosseisus. Vanameister Kristjan Õuekallase panust ei alahinda ka Nõlvak: "Selverile annab viimase muumia vormi jõudmine kindlasti käike juurde."


Meeskonnad on sel hooajal omavahel kohtunud neljal korral. Kui Schenker Liigas võitis mõlemad põhiturniiri kohtumised Selver Tallinn, siis karikavõistluste veerandfinaalis oli kahe mängu kokkuvõttes parem TTÜ.


SENISED OMAVAHELISED MÄNGUD

10. novembril toimunud Schenker liiga avavooru mängus Kuressaares oli Selveri võidutulemuseks 3:1 (18, -18, 12, 27). Suurepärase mängu Selveri särgis tegi Hindrek Pulk (24 punkti, efektiivsus +18), TTÜ resultatiivseim oli 21 punktiga Mart Tiisaar. Teise vooru kohtumine 8. detsembril TTÜ spordihoones lõppes Selveri kindla 3:0 võiduga. Parima esitluse selles mängus tegi Selveri kapten Martti Rosenblatt (16 punkti, +12), tasemel oli ka Hindrek Pulk (15, +10). TTÜ meestest jõudis kahekohalise punktisaagini vaid Mart Tiisaar (15 punkti, +4).

Karikavõistluste avamängu 20. novembril võitis TTÜ 3:1 (23, 17, -20, 18). TTÜ relvaks oli ühtne mäng, kus kahekohalise punktisummani jõudis neli meest - Mart Tiisaar (16, +5), Siim Ennemuist (14, +13), Kristjan Jürima (13, +6) ja Jaanus Nõmmsalu (13). Selver toetus jälle oma põhitegijatele - Hindrek Pulk tõi 21 (+10) ja Martti Rosenblatt 16 (+9) punkti. Kordusmängus 27. novembril oli Selver lõpuks küll 3:2 (18, 23, -26, -23, 11) parem, kuid kahe mängu kokkuvõttes pääses edasi siiski TTÜ. Selveril oli hea võimalus seeria kuldsesse geimi viia, sest kordusmängus juhiti geimidega 2:0, kuid siis võitis TTÜ kaks geimi napilt 28:26 ja 25:23 ning uks poolfinaali oli valla. Kuressaares toimunud karikavõistluste poolfinaalis mängis TTÜ 3:1 üle Rakvere ning dramaatilises finaalis 3:2 BIGBANK Tartu ning krooniti 2013. aasta Eesti karikavõitjaks.


KES ON VÕTMEMÄNGIJAD

Keel: Edukuse määrab suures osas see, milline on nurgaründajate ja diagonaalründajate tulemuslikkus, seda mõlema meeskonna puhul.
Nõlvak: Selveril sõltub palju Hindrek Pulga sooritustest, kelle rünnakukoormus on päris suur. Meie poolelt peavad võitmiseks kõik hästi esinema - Uku Rummist Jaanus Nõmmsaluni.

Samad nimed toob välja ka Selveri kapten Martti Rosenblatt: "Meie võtmemängijaks on kindlasti Hindrek Pulk, TTÜ puhul võib otsustavaks osutuda sidemängija Karel Ellermaa, eelkõige selles suhtes, et kui hästi ta suudab Kusti Nõlvaku vääriliselt mängida."


MIS SAAB VÕITJA SELGITAMISEL OTSUSTAVAKS - rünnak, serv või omavead? 

Keel. "Fakt on see, et kui mingi mänguelement kaob ära või annab tugevalt järele, on võitu raske saada. Seega peame näitama stabiilset mängu igas elemendis. Võit eeldab ka vastasest paremat mentaalset valmisolekut."

Nõlvak: "Seerias saab otsustavaks see, kes paremini teostab servi ja servi vastuvõttu. Samuti mängib olulist rolli, kuidas Selver suudab selge favoriidikoorma all esineda."

Rosenblatt: "Võitja selgitamisel saab otsustavaks tõenäoliselt omavigade arv. See kes eksib vähem, suurema tõenäosusega väljub ka võitjana."

Allikas: volley.ee

 


 Kommenteeri

Nimi:
Kommenteerides ärme unusta elementaarseid viisakusreegleid!

 
Website built and powered by