Esimene mäng TTÜ vastu on käes! - Selver Tallinna Võrkpalliklubi

Esimene mäng TTÜ vastu on käes! (2)

Täna kohtusid Eesti karikavõistluste veerandfinaalis Selver Tallinn ja TTÜ. Eilses uudises säi märgitud, kui oluline oleks võita esimene mäng. Sellega saime ideaalselt hakkama, võites TTÜ-d 3:0.

Tänases kohtumises ei saanud seljavigastuse tõttu kaasa teha nurgaründaja Krisjan Õuekallas, kes pidi meeskonda toetama tribüünilt. Tema asemikuks algkoosseisus oli Helar Jalg, kellele seati eesmärgiks olla stabiilne servi vastuvõtul. Lisaks oma ülesande väga heale täitmisele tõi Helar rünnakust 5 punkti ja tegi vastaste elu raskeks ebamugava serviga.

Kapten Argo Meresaarele avaldas Helari mäng samuti muljet: "Kindlus servi vastuvõtul oli väga hea arvestades, et TTÜ servid olid üsnagi rasked. Arvan, et Helar on tulevikuski võimeline olulistes mängudes mängima."

Kuni teise geimi lõpuni oli mäng pidevalt punkt punktis kinni, kuid peale Nõmmsalu kollast kaarti  TTÜ moraal langes. Lisaks sai peale teise geimi viimast punkti kollase kaardi ka Siim Ennemuist. Esimesed kaks geimi võitsime punktidega 25:23 ja 27:25.  Kohe kolmanda geimi alguses andsid Martti Juhkami tugevad servid 4:1 eduseisu. Sealt edasi eduseis enam ei vähenenud, vaid püsis stabiilselt 4-5 punkti ringis ja lõppes seisuga 25:20.

Peale mängu oli kuulda, et mehed olid rahul just väljakut valitsenud moraaliga ja meeskonnatundega. "Oleme viimastel mängudel meeskonnana väga palju arenenud ja järjest rohkem on näha terviklikkust. Võit Pärnu üle andis kõvasti enesekindlust juurde," lisas kapten Argo peale mängu.

Mängu parimad olid Argo Meresaar ja Martti Juhkami, kes tõid mõlemad 14 punkti. Vastaste leeris paistis silma Mart Tiisaar 13 punktiga.

Veerandfinaali teine kohtumine toimub 28. novembril TTÜ Spordihallis.

Autor: Tanel Keskküla