EL CAPITANO VASTAB - Selver Tallinna Võrkpalliklubi
   
     
 
 
 
 

EL CAPITANO VASTAB

Tänase postitusega saavad läbi meie mängijate küsitlused. Teie ees on kapten Tauno Lipp. Istuge maha, varuge aega ning nautige lugemist! 

1. Kuidas võrkpalli juurde sattusid ning kaua oled mänginud seda intelligentset spordiala?

Mind kutsus võrkpallitrenni noortetreener Egon Edo. Olin, siis 10 aastane ja hetke seisuga olen tegelenud võrkpalliga 17 aastat.

2. Mis sulle võrkpalli juures meeldib, mis mitte?

Meeldib, et tegu on meeskonna alaga. Meeskonnamäng ei ole rutiinne, igapäev võib tulla ja tulebki uusi ja huvitavaid juhtumisi. 
Ei meeldi, et trennide ja mängude kõrvalt jääb liiga vähe vaba aega. Ja muidugi võimalikud vigastused. 

3. Palun iseloomusta oma mängueelset rutiini

Kodumängu eelne rutiin: 

Ärkan hommikul 1,5h enne trenni. Pärast äratust valmistan endale hommikusöögi ja hommikukohvi. Tavaliselt, kui kohvi naudin, siis tuleb Rauno Tammelt sõnum “ kas lähme koos?”, mille järgi kirjutan ma kellaaja, mis kell me kesklinnast Tondi tänava poole välja sõidame. Laon trenniriided kotti ja riided selga, elukaaslasele musi ja liigun läbi Viru väravate Europargi parkla suunas, kus tavaliselt ootab mind rõõmsameelne Rauno.
Hommikusõit kestab üldjoontes 10-15 min, sõltub täiesti kuidas liiklus jookseb ja kas Tondi tn rong plaanib sama aeg tulla, kui meie. Pärnu mnt näeme alati klubist väljuvaid inimesi, kes pole veel kas siis laupäeva või pühapäeva hommikul koju jõudnud. Vaatepilt on üsna kole aga meele teeb heaks just see, et me ei ole üks nende seast. Umbes 10 minutit enne treeningu algust oleme riietusruumis, ning 5min varem saalis. Enne trenni algust teeme me 3m sees kaks kahele mängu, mis teeb enne hommikust trenni tuju heaks, sest huvitavaid liigutusi teevad N: Ennekas (S. Ennemuist), Belka (O. Orav), Kobra (M. Tanila).
Trenni kestvus hommikul on 1h, mis äratab keha. Trenni lõppedes kõnnime riietusruumi ja sealt edasi juba dusi alla. Pärast pesu on koosolek, kus käime läbi vastasmeeskonna tegemised ning koosoleku lõppedes paneme käed kokku ja hüüame “INTS”. Koosolekult lahkudes küsib Karli kas me sööma lähme? See küsimus on tagamõttega, et ta soovib koos minu ja Raunoga Hiiu Pubisse sööma tulla. Autot pargin ma Audentese ees, ning enne söömaminekut lähme Säästu Marketi garaazis olevasse mündipesulasse, et Seat ilusasti mänguks läikima lüüa. 
Siis edasi Nõmmele Hiiu Pubisse, kus meid võtavad alati vastu rõõmsad töötajad…ja nagu päriselt kogu aeg rõõmsad. Tellime 3 kanasaslõkki köögiviljade ja värske salatiga ning 3 klaasi mulliga vett koos sidruniga. Kõhud täis, ütleme: “väga maitsev” ning “nägemist”!
Parklasse jõudes lepime Tammega kokku, mis kell mängule lähme ja liigun parklast kodupoole. Koju jõudes viskan hommikumantli selga, ning pikutan, et natukene jalga puhata. Kogu hommikune osa võtab aega um. 3,5-4 h. Mõnulen voodis, ning üldjoontes lasen ka silma 20-30min kinni. Voodist tõustes ootab minu kalli naise tehtud kohv ning snäkk. 

4. Mis on sinu parim mälestus seoses võrkpalliga?

Üks tore mälestus on eelmisest hooajast 22. märtsist, kui on minu sünnipäev. Läksime meeskonnaga sõpruskohtumisele Jelgavasse kohaliku meeskonna vastu mängima ja meil oli parasjagu terve päev vaba. Päev oli mõnus päikesepaisteline ja kevadine, nii et sai dressipluusi peal väljas olla. Otsustasime toakaaslase Mihkliga, et lähme Riia vanalinna, ilm oli super soe ja kevadine päike paistis mõnusalt, nautisime head kohvi. Jutt kokku võttes, siis, kui ma varem ei uskunud, et Lätis võib päikest paista, siis nüüd on asi selge. 

5. Mis on sinu tugevaim ja nõrgim külg?'

Tugevaim on kindlasti oma kindla asja ajamine ja julgete sihtide võtmine. Nõrgim aga rutiinset tööd teha ja seda taluda.

6. Palun iseloomusta ennast.

Rõõmus, julge, sõbralik, heatahtlik.

7. Millega tegeled vabal ajal?

Hooaja sees vaba aega napib ja peamiselt kulub see perele ja sõpradele. Suvisel perioodil, kui vaba aega natukene rohkem, siis meeldib maal puhata, rannavollet mängida ning reisida.

8. Mis on sinu suurim unistus?

Unistused muutuvad ajas. Hetke unistus on mais sündiv pisipõnn tubliks poisiks kasvatada.

9. Mis on see, mida oled alati tahtnud teha, kuid ei leia endas piisavalt julgust?

Korraliku sportautot omada. (Hetkel ei julge vastu hakata enda elukaaslasele, kes seda ei luba)

10. Kui peaksid kaklema ühe suure pardiga või mitme väikesega, siis kummaga ja miks?

Ühe suurega, sest väiksed võivad jooksu pista.

 
Website built and powered by